Chlorella 450 tabliet

Chlorella 450 tabliet

Sladkovodná riasa Chlorella je prírodný komplex  vitamínov, minerálnych látok, antioxidantov a makroživín.

Tablety neobsahujú žiadné prídavné látky!

200mg Chlorelly v jednej tablete napomáha presnému a jednoduchému dávkovaniu.

15.00€ s DPH | 12.50€ bez DPH

Availability:

Nie je na sklade

SKU: CHLO2. Category: .

Čo je Chlorella?

Chlorella 450 tabliet je prírodný výživový doplnok, ktorý obsahuje 100% sušenú, sladkovodnú riasu Chlorella vulgaris.

V jednom balení nájdete 450 tabliet, pričom jedna tableta obsahuje 200mg sušenej biomasy Chlorella vulgaris bez prídavných látok.

Čo je Chlorella?

Jedna jediná bunka Chlorelly obsahuje vyvážený, veľmi bohatý komplex prírodných živín, minerálnych látok a vitamínov.

Okrem makroživín ako sú bielkoviny, cukry a tuky (predovšetkým zdravé nenasýtené mastné kyseliny) obsahuje totiž celé spektrum mikroživín – vitamínov a minerálov.

Táto sladkovodná riasa obsahuje vitamíny C, E, K, B a minerálnych látok ako draslík, fosfor, horčík, jód, mangán, zinok, železo i vápnik.

Cenená je aj pre obsah fytonutrientov – rastlinných výživných látok ako sú farbivá, hlavne chlorofyl a rastlinné enzýmy.

Toto všetko v jednej drobnej riase, naviac stopercentne prírodné a namiešané vo vyváženom pomere.

Prečo Chlorella vulgaris?

Na trhu existuje celý rad rôznych produktov, ktoré sa líšia druhom  (najčastejšie Chlorella pyrenoidosa alebo Chlorella vulgaris) spôsobom spracovania a samotnou kvalitou.

Všetky tieto faktory v konečnom dôsledku veľmi významne ovplyvňujú kvalitu výživových doplnkov z Chlorelly.

Najprv si je potrebné objasniť, že bunková stena riasy obsahuje asi 80% sacharidov, vrátane nestráviteľnej celulózy, pričom práve druh Chlorella vulgaris je zaujímavý aj tým, že sa vyznačuje tenšou bunkovou stenou.  V technologicky neupravenom stave je Chlorella prakticky nestráviteľná, preto je veľmi dôležité, akým spôsobom sa pestuje aj ďalej spracúva.

Existujú dva základné spôsoby pestovania: heterotrofná kultivácia a fotoautotrofná kultivácia.

Fotoautotrofná kultivácia predstavuje pestovanie chlorelly v otvorených rybníkoch či vodných nádržiach. Toto prostredie je silne ovplyvňované prostredím (podmienky pestovania sa priebežne menia) a vystavené značnému riziku kontaminácie prostredníctvom poveternostných vplyvov. Takto sa väčšinou pestuje Chlorella pyrenoidosa.

Heterotrofná kultivácia predstavuje pestovanie chlorelly v uzavretých sterilných nádržiach, v ktorých sa umelo udržujú konštantné podmienky. Je úplne eliminované riziko kontaminácie z prostredia a takto pestovaná chlorella máva tiež tenšiu bunkovú stenu, keďže nemusí čeliť drsnejším vonkajším podmienkam. Takto sa pestuje aj naša Chlorella vulgaris.

V ďalšom spracovaní, vďaka pevnej bunkovej steny chlorelly je nutné sprístupniť vnútorný obsah bunky pre naše trávenie. Technologicky sa tento proces nazýva tzv. dezintegrácia bunkovej steny, kedy dochádza k jej narušeniu (rozbitiu).

Existuje niekoľko spôsobov dezintegrácie bunkovej steny, pri ktorých často dochádza aj k narušeniu vnútorného obsahu bunky. Produkty, ktoré obsahujú chlorellu bez dezintegrácie bunkovej steny sú v konečnom dôsledku pre náš organizmus nevyužiteľné – sú nestráviteľné.

Vysokokvalitné produkty chlorelly sa vyznačujú vysokou stráviteľnosťou ( okolo 80%), ako naše Chlorella 450 tabliet.  To sa dosahuje niekoľkými faktormi.

V prvom rade druh chlorelly. Chlorella vulgaris má prirodzene tenšie bunkové steny.

V druhom rade spôsob pestovanie. Heterotrofné pestovanie umožňuje bunkám „komfortnejší“ život, vďaka čomu majú bunky prirodzene tenšiu bunkovú stenu. V tomto spojení technologických faktorov možno dosiahnuť, že bunky chlorelly sú tak tenké, že prirodzene pukajú v procese šetrného sušenia.

Náš produkt obsahuje heteroftrofne pestovanú Chlorellu vulgaris, ktorá má vysokú strávitelnosť.

Ďalšie výhody heterotrofne pestovanej Chlorella vulgaris

  1. Čistota a stopercentná kvalita – je zaručená práve vďaka tomu, že Chlorella je pestovaná v prísne kontrolovaných, čistých systémoch. Neobsahuje žiadne cudzie látky, mikroorganizmy ani iné kontaminanty, ktoré sa nachádzajú v externom prostredí.
  2. Stály, konštantný obsah výživných látok – je tiež zaručený, nezávisle od poveternostných podmienok, ako je to pri vonkajšom pestovaní.
  3.  Vysoká stráviteľnosť  (až zhruba 80%) – jej bunkové steny sú tenšie a prirodzene sa narúšajú už počas samotného procesu sušenia, bez akéhokoľvek poškodenia cenných živín, ktoré obsahuje.
  4. Príjemná chuť – je veľkým bonusom takto vypestovanej Chlorelly, najmä v porovnaní s Chlorellou pestovanou vo vonkajších podmienkach. Disponuje však rovnako žiarivou zelenou farbou, nakoľko množstvo chlorofylu, ktoré obsahuje, je v obdobnom množstve ako v riase vypestovanej vonku.
  5. Nízky obsah ťažkých kovov – v neposlednom rade sa dané produkty môžu pochváliť aj minimálnym rizikom kontaminácie ťažkými kovmi, čo opätovne vyplýva aj zo spôsobu pestovania Chlorelly.

Odporúčané použitie prípravku Chlorella 450 tabliet

Denne 3×5-6 tabliet s dostatočným množstvom vody.

Odporúča sa postupne dostať na toto dávkovanie,

napr. 1-3 dni denne 3×1-2 tablety,

4-6 deň denne 3×3-4 tablety,

potom už je možné užívať denne 3×5-6 tabliet.

Ďalšie informácie o prípravku

Číslo spisu ÚVZ SR: 1714/2017
Výrobca: Benevit s.r.o.

Pestrá, vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité faktory Vášho zdravia. Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy.

Zatiaľ niesú žiadne hodnotenia.

Iba prihlásení zákazníci ktorý tento produkt kúpili môžu produkt ohodnotiť.

Možno by sa Vám páčilo…